باطری مناسب

باتری مناسب گوشی خود را انتخاب کنید.

بدون شک تا کنون با این وضعیت برخورد داشته‌اید که بنا به علتهای مختلف تلفن همراه شما نیاز به تعویض باتری داشته است که آگاه بودن از این علتها خود در حفظ و نگه‌داری آن کمک شایانی خواهد نمود. شما همیشه نگران اصالت باتری انتخابی هستید. ما در این مقاله قصد داریم که اگر با مشکل انتخاب باتری روبه رو هستید به شما در انتخاب یک باتری مناسب کمک کنیم.

باتری مناسب

باتری مناسب گوشی کدام باتری میباشد؟

مبحث باتری و نگهداری درست آن بسیار مهم است اما متاسفانه در این زمینه اونقدر بی‌دقت هستیم که یکی از پرفروش‌ترین لوازم جانبی موبایل باتری آن است. اما در ابتدا باید بدانیم که کدام باتری مناسب گوشی ما میباشد. چند فاکتور مهم جهت انتخاب باتری بسیار مهم است که به بررسی آنها میپردازیم. جدا از نوع باتری که ممکن است باتری جداشونده یا باتری سرخود باشد ما به بیان اصول کلی میپردازیم.

1.همخوانی با برند گوشی

خیلی از باتریهای موبایل در بین برندهای مختلف از لحاظ شکل ظاهری و فیزیک آنها به گونه‌ای میباشند که با چندین مدل مختلف همخوانی دارد بطور مثال باتری مربوط به برند سامسونگ میباشد اما ما برای گوشی هواوی استفاده میکنیم. این کار میتواند خطر ناک باشد بخاطر اینکه امکان دارد ولتاژ و آمپر ورودی و خروجی باتری با مدل گوشی همخوانی نداشته باشد.

2.همخوانی آمپر درج شده با آمپر ورودی موبایل

هر باتری یک ورودی مجاز دارد که این ورودی بصورت یک عدد و با پسوند mAh بصورت یک عدد چهار رقمی (مدلهای قدیمی عدد 3 رقمی) درج شده است که باید با اطلاعات درج شده در محل باطری که تعبیه شده روی گوشی میباشد همخوانی داشته باشد. معمولا دو عدد مربوط به آمپر وجود دارد که یکی ماکسیمم و یکی مینیمم ورودی آن میباشد.

اصالت باتری

3. همخوانی ولتاژ ورودی

دقیقا مثل آمپر، ولتاژ نیز که با پسوند V بر روی باتری درج شده که میبایست مطابقت با ولتاژ ورودی تلفن همراه داشته باشد. معمولا برروی باتریها نام برند مربوطه و مدل گوشی مربوطه حک شده است اما این مطالب عنوان شد تا شما دقیقا از انتخاب باتری مناسب خود آکاه باشید.

4. اصالت باتری

انتخاب یک باتری اصل حتما برای یک فرد عادی انتخابی همراه با اشتباه است. در این مورد توصیه میکنم ابتدا از فروشگاهی باتری تهیه نمایید که مورد اعتمادتان است. اگر فروشگاه و مغازه‌ی مورد اعتماد نمیشناسید حتما باتری استوک خود را هنگام خرید همراه داشته باشید که حداقل از روی آن بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. هرچند که ما ازدرون آنها خبر نداریم اما مقایسه‌ی شکل ظاهری نیز میتواند کمک حال باشد.

یک دیدگاه برای “باتری مناسب گوشی چه باطری میباشد؟ اصالت باطری را چگونه متوجه بشویم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

تخفیفات همکاری

جهت عضو شدن در لیست انتشار و آگاهی از  تخفیفات همکاری لطفا شماره تماس خودتون رو وارد کنید.