تراشه های ای آر ام

آمازون برای تقویت رایانه های سرور و خدمات کلود خود به طراحی و استفاده از تراشه های ای آر ام جدید روی آورده است.

آمازون تراشه های ای آر ام جدید طراحی می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از فاس بایتس، آمازون که بخش عمده موفقیت خود را مدیون ارائه خدمات کلود است، قصد دارد برای تقویت زیرساخت های سخت افزاری خدمات یادشده از تراشه‌های جدید و سریع تر ای آر ام استفاده کند.

آمازون در زمینه ارائه خدمات کلود با رقبای سرسختی مانند کلود گوگل و آزور مایکروسافت روبرو است و قصد دارد توان خود را در رقابت با آنها تقویت کند. در این بازار بسیار رقابتی شرکتهای بزرگی همچون آمازون و گوگل و ماکروسافت هر روز خدمات بهتر و فناوریهای گسترده‌تری ارائه میدهند.

پردازنده های جدید ای آر ام آمازون که معماری متفاوتی دارند، گراویتیون نام خواهند گرفت و در مقایسه با تراشه های سنتی ومتداول نسل جدید تا ۲۰ درصد سریع تر خواهند بود. همچنین امکان دارد در طراحی آنها از فناوری پیشرفته ای موسوم به Neoverse N1 استفاده شود.

این تراشه ها احتمالا ۳۲ هسته ای خواهند بود و این در حالی است که تراشه های قبلی مورد استفاده آمازون بر روی سرورهای این شرکت حداکثر ۱۶ هسته ای بوده اند. آمازون با سرمایه گذاری در زمینه تولید تراشه قصد دارد از وابستگی به شرکت هایی همچون ای ام دی و اینتل رهایی یابد. هر چند این کار هزینه های زیادی را به آن تحمیل می کند.

منبع:فارس

۲ دیدگاه برای “تراشه های ای آر ام – آمازون تراشه های ای آر ام جدید طراحی می کند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...